Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
6 Prostych sposobów na zmotywowanie pracownika

Informacje prawne

infoprawo

Strona Główna Dodaj do Ulubionych księga: 0 Księga Gości Dodaj do Księgi licznik: 26120

Mój profil

Opis bloga

InfoPrawo - blog prawniczy

mój avatar

archiwum

    2016
    Marzec

linki

ulubieni


6 Prostych sposobów na zmotywowanie pracownika

Traktujesz swoich zatrudnionych dobrze, płacisz im wypłatę, udzielasz im płatnych urlopów czy też oferujesz ekstra dodatki. Pomimo tego, z jakiegoś powodu nie dają z siebie wszystkiego. Zjawiają się w pracy na czas, robią co do nich należy lecz ich postawa i wyniki nie są satysfakcjonujące. Wtedy doznajesz olśnienia. Twoim pracownikom brakuje podstawy dobrej etyki pracy: motywacji.

Ażeby pracownicy z uśmiechem przechodzili do swoich zadań, rezultatem czego będą lepsze wyniki ich działań, sprawdź sześć wskazówek, które pomogą Ci zmotywować pracowników.

1. Najważniejszym sposobem na zmotywowanie zatrudnionych jest sprawienie, aby czuli, iż ich profesja jest niesłychanie ważna. Ostatnie badania potwierdzają, iż praca, dzięki której odczuwa się sens będzie adekwatnie wynagradzana. Doskonałym sposobem na to jest ustalenie celów i wizji własnej firmy czy też zobligowanie zatrudnionych do realizacji postanowień.

2. Otwarta komunikacja i efektywne dzielenie się wiadomościami ze swoimi zatrudnionymi, by mieć transparentny obraz tego w jakim kierunku podąża firma. To gwarancja na to, że będą podejmowane słuszne decyzje na podstawie aktualnej sytuacji.

3. Każdy zatrudniony winien mieć wyznaczone osobiste cele powiązane z podjętym stanowiskiem. Nie wystarczy jedynie określenie obowiązków, każdy musi pozostać poinformowany także o przewidywanych skutkach. Poprzez określenie ról i oczekiwań, pracownicy będą dokładnie wiedzieć czego wymaga od nich firma.

4. Doglądanie rezultatów, lecz nie w ten sposób aby kogokolwiek obwiniać. Poprawna komunikacja powinna odbywać się na rozmowie, aby pracownik wiedział co poszło nie tak i w jaki sposób poprawić sytuację.

5. Budowanie zespołów, w których ludzie będą sobie ufać i nawzajem się motywować. Przez to zapewni się im trochę autonomii w samodzielnym zarządzaniu.

6. Uznanie jest wciąż najsilniejszym motorem do działania. Ażeby zatrudniony jak najlepiej wykonywał swoją pracę, należy pozwalać na efektywne pochwały za spełnione cele.

Kiedy zatrudniony ma zapewnione stosowne warunki, wypowiedzenie umowy o pracę jest rzadkością.


Głosuj (0)
13:00:41 15/03/2016 [Powrót] Komentuj